JAR - SEC
601 740 480

STRONA GŁÓWNA

REALIZACJE

Systemy alarmowe
RSS
SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU - Systemy alarmowe

Nasza oferta w tym zakresie to:
  • montaż systemów alarmowych w domach prywatnych, mieszkaniach, domkach letniskowych, kościołach itp.
  • montaż systemów alarmowych w sklepach, butikach, biurach, zakładach produkcyjnych, magazynach itp.
  • ochrona obwodowa otwartych obszarów,
  • świadczymy również usługi konserwacji, serwisów i modernizacji systemów zainstalowanych w powyżej wspomnianych obiektach.
Oferujemy montaż systemów w wersjach przewodowych i bezprzewodowych. Wykonujemy podtynkowe i natynkowe instalacje okablowania do systemów alarmowych. Polecamy również urządzenia zdalnego powiadamianie przez sieć GSM o alarmach, stanie uzbrojenia - dzięki czemu będziesz wiedział kto i kiedy włączył lub wyłączył dozór systemu. Nasze systemy są gotowe do współpracy ze stacjami monitoringu dowolnej firmy ochroniarskiej. 

 
Na Systemy Zabezpieczeń - Systemy Alarmowe, które zazwyczaj montujemy składają się:

- Czujniki ruchu - zazwyczaj są to czujniki PIR oraz czujniki dualne PIR + MW. Mają za zadanie wykrycie pojawiających się w ich zasięgu ludzi.

- Czujniki otwarcia okien i drzwi - ich zadaniem jest kontrola stanu zamknięcia okien lub drzwi na których zostaną zainstalowane.

- Manipulatory - głównym ich zadaniem w codziennym użytkowaniu systemu jest załączanie i wyłączanie czuwania. Za ich pomocą można również dowiedzieć się np. które okno w danym momencie jest otwarte, które pomieszczenie naruszył jako pierwsze włamywacz oraz na przykład o której wróciło nasze dziecko ze szkoły. 

- Centrala alarmowa - jest ona centralną jednostką systemu. Nieustannie odbiera sygnały z czujników, manipulatorów, ekspanderów oraz interpretuje je zgodnie z wczesniej zaprogramowanymi algorytmami. Bardziej zaawansowane centrale posiadają funkcjonalność inteligentnego sterowania budynkiem.

- Sygnalizator akustyczny - służy do akustycznego zaalarmowania otoczenia o wystąpieniu alarmu. Często montuje się je również wewnątrz budynków.


Powyżej opisane systemy czasem uzupełniamy również w:

- czujniki sejsmiczne i wibracyjne,
- czujniki zbicia szkła,
- czujniki gazów, dymu - w zależności od rodzaju czujnika mogą wykryć: gaz usypiający, gaz ziemny, propan-buttan, tlenek węgla (CO), dym. Czujniki te mogą być również montowane w wersjach autonomicznych (bez cetrali) - działające niezależnie, z własnym zasilaniem i syreną akustyczną,
- czujniki zalania wodą,
- czujniki zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperatury,
- bariery podczerwieni - ochrona obwodowa,
- zewnętrzne czujniki ruchu,
- moduły powiadomienia GSM -ich zadaniem jest powiadomienie za pomocą sieci komórkowej / telefonicznej o zaistniałym alarmie lub innych zaprogramowanych funkcjach (np. włączenie, wyłączenie czuwanie, zbyt niska temperatura, zalanie wodą, ulatniający się gaz, alarm medyczny),
- piloty zdalnego sterowania,
0 element(y|ów)

<< Wszystkie kategorie

STRONA GŁÓWNAREALIZACJE