JAR - SEC
601 740 480

STRONA GŁÓWNA

REALIZACJE

Telewizja przemysłowa
RSS

TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA - CCTV - MONITORING

Nasza oferta w tym zakresie to:

  •  montaż systemów opartych o kamery analogowe (PAL),
  •  montaż systemów opartych o kamery analogowe HD i Full HD (AHD, HD-TVI, HD-CVI)
  •  montaż systemów opartych o kamery IP,
  •  montaż systemów opartych o kamery HD, HD-SDI
  •  montaż systemów hybrydowych analog + IP,
  •  modernizacja, serwis i rozbudowa istniejących systemów telewizji przemysłowej.


     Gdy zgłasza się do nas Klient, który planuje zakup systemu monitorującego, staramy się dobrze wsłuchać w jego potrzeby i oczekiwania które pokłada on wobec tegoż systemu. Zamontować i połączyć w system kilka kamer jest w stanie nawet średnio zaawansowany majsterkowicz. Jednak stworzyć system który faktycznie przyniesie oczekiwane rezultaty w postaci np: zwiększenia wydajności pracy, poprawy bezpieczeństwa lub zdemaskowania sprawcy kradzieży; nie jest już tak łatwo. Znaczenie ma tu wiele aspektów, jak chociażby techniczne możliwości sprzętu, logika wyboru lokalizacji punktów kamerowych, czynniki zewnętrzne związane z optyką obiektywów i wiele, wiele innych.


Na Systemy Telewizji Przemysłowej - Systemy Monitoringu, które zazwyczaj budujemy składają się:

- Kamery – w zależności od wymagań są to: kamery kopułkowe, kamery kopułkowe z oświetlaczem IR, kamery tubowe z oświetlaczem IR, kamery wandaloodporne, kamery kompaktowe, kamery szybkoobrotowe, kamery szybkoobrotowe z oświetlaczem IR.

        

- Rejestrator – dobierając rejestrator należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wymaganą jakość rejestrowanych materiałów, ilości kamer zainstalowanych na obiekcie oraz planów inwestora na rozbudowę systemu.


- Zasilacz do kamer – tworzone przez nas systemy monitoringu zawsze wyposażamy w zasilacze skrzynkowe. Zaletą tego rozwiązania są nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim ograniczenie dostępu do struktury okablowania przez osoby postronne i  większa bezawaryjność całego systemu.


- Okablowanie i złącza – doświadczenie pokazuje, iż powodem większości awarii systemów telewizji przemysłowej są: niestarannie wykonane połączenia oraz użycie kabli i złączy kiepskiej jakości. Dlatego też do naszych realizacji wybieramy złącza BNC, F, Cinch wysokiej jakości.

  
 

- Wizualizacja – podgląd obrazu z kamer może być dostępny na dołączonym bezpośrednio monitorze, telewizorach dołączonych do instalacji antenowej w budynku oraz zdalnie poprzez dostęp do sieci Internet. Powyżej opisane systemy czasem uzupełniamy również w:

- Systemy rejestracji transakcji fiskalnych – rozwiązania które umożliwiają rejestrację transakcji realizowanych na stanowiskach fiskalnym oraz podgląd operacji wykonywanych na terminalach dotykowych. Systemy takie są pomocne do ustalania  nierejestrowanych wydawań produktów, rejestrowania produktów pod nieprawidłową pozycją sprzedaży itp.

  

- Oświetlacze podczerwieni  IR, oświetlacze halogenowe – wykorzystywane głównie na zewnątrz do oświetlenia słabo oświetlonych obszarów.

  

- Systemy bezprzewodowej transmisji sygnałów Video i Audio – wykorzystywane w sytuacji gdy punkt kamerowy znajduje się w znacznej odległości od miejsca instalacji rejestratora (zazwyczaj powyżej 200 metrów.)


 

- Pulpity sterownicze – wykorzystywane są one głównie w systemach, gdzie jeden z pracowników obserwuje cały czas obrazy z kamer na monitorach. Pulpity te posiadają możliwość sterowania kamerami obrotowymi oraz rejestratorami.


 


 

 NASZE REALIZACJE W TYM ZAKRESIE  

0 element(y|ów)

<< Wszystkie kategorie

STRONA GŁÓWNAREALIZACJE